با ما تماس بگیرید

021-26373884

 زیرانداز بیمار چه کاربردی دارد؟

زیرانداز بیمار چه کاربردی دارد؟

زیرانداز بهداشتی بیمار یا به عبارتی دیگر زیرانداز بهداشتی بیمار محصولی است بسیار کاربردی که می‌توان برای بیماران و به خصوص سالمندان عزیز در مواقع مختلف استفاده کرد. زیراندازهای بیمار استفاده های بسیار زیادی دارند که از جمله ی آن می توان برای تعویض پانسمان زخم های دارای ترشح زیاد و همچنین تعویض پوشک سالمندان و کودکان استفاده کرد.

معمولا زیراندازهای بیمار در سایزبندی های مختلفی تولید و عرضه می‌شود؛ که باید با توجه به نیاز بیمار سایز مناسب را انتخاب و خریداری کرد. این محصولات بهداشتی معمولا دارای پودرهای مخصوص جذب کننده هستند که ترشحات و مایعات را تا حد بسیار زیادی به خود جذب می‌کنند.

رادین پوشش نیز به عنوان تولیدکننده زیرانداز بیمار و انواع زیراندازهای بهداشتی با برند بنلا در تولید با کیفیت ترین نوع این محصولات و همچنین به کار بردن بهترین مواد یکی از شناخته شده ترین برندها در این صنعت است.

کاربردهای زیرانداز بیمار

  • جذب بالای ترشحات پس از زایمان
  • جلوگیری از انتقال رطوبت در بستر بیماران مبتلا به بی اختیاری ادرار
  • جلوگیری از انتقال ترشحات هنگام شستشوی زخم و تعویض پانسمان
  • قابل استفاده در کودکانی که مشکل شب ادراری دارند

طریقه مصرف: می‌توان روی تخت‌خواب، صندلی و ویلچر پهن نموده و استفاده کرد.

در زیراندازهای یکبار مصرف از مقادیر متفاوتی پودر جاذب استفاده  می‌شود که معمولا بین 3 الی 7 گرم متغیر است. هرچه مقدار پودر جاذب بیشتر باشد مقدار جذب ترشحات نیز بیشتر است. زیرانداز ها دوخت لوزی شکل دارند که باعث می‌شود تا پودر جاذب به طور یکنواخت در کل سطح زیرانداز پخش شود و همچنین باعث ثابت ماندن در زیر بیمار می‌شود. زیرانداز بهداشتی بیمار معمولا از چندین لایه تشکیل می‌شوند.

ویژگی‌های زیرانداز بیمار

  • دارای بافتی نرم
  • دارای 5لایه با قدرت جذب بالا
  • کناره‌هایی مخصوص جهت جلوگیری از نشت مایعات
  • لایه زیرین غیر لغزنده و محافظ در برابر نفوذ مایعات به تشک بیمار
  • لایه زیرین دارای خاصیت کشسانی و مقاوم در برابر پارگی

زیرانداز بهداشتی بیمار معمولا از 5 لایه تشکیل می‌شود که هر لایه ویژگی منحصر به فردی دارد لایه اول دارای خاصیت ضدحساسیت است که جهت جلوگیری از بیماری‌های پوستی و اگزما در بیماران تعبیه شده است؛ زیرا پوست بیماران بدون تحرک و سالمندان در مقایسه با افراد معمولی بسیار حساس تر، شکننده تر و بیشتر در معرض آسیب‌های پوستی و زخم بستر قرار دارد.

زیرانداز بیمار
لایه‌های زیرانداز بهداشتی بیمار

دولایه تیشو کاغذی جهت جذب بیشتر و یک لایه خمیر کاغذی همراه با پودر جاذب و در نهایت پنجمین لایه فیلم پلی اتیلن (PE) که یک لایه مشمایی جهت جلوگیری از نشت مایعات به تخت بیمار است. ابعاد زیرانداز بیمار که معمولا به طور کامل از قسمت میانی بدن بیمار حمایت می‌کند با توجه به نیاز بیمار متفاوت است.

از دیگر موارد استفاده از این زیراندازها هنگام تعویض پوشک در کودکان است که کار را برای مادران بسیار راحت کرده و باعث صرفه جویی در مصرف آب خواهد شد.


بیشتر بخوانید: همه چیز درمورد زیرانداز تعویض نوزاد


اگر در منزل حود از حیوانات خانگی مانند سگ و گربه نگهداری می‌کنید، برای جلوگیری از انتشار آلودگی و نظافت راحت تر می‌توانید از زیرانداز های بهداشتی در محل خواب و غذاخوری حیوانات خانگی خود استفاده کنید.

شرکت رادین پوشش با تولید زیرانداز بهداشتی با برند بنلا در نظر دارد تا با استفاده از بهترین مواد محصولاتی را به جامعه پزشکی ارائه دهد که نیازهای بیماران، افراد سالمند و تمامی کسانی که از این محصولات استفاده میکنند را به بهترین نحو ممکن برطرف کند.